Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší dorostenky se loučily domácí výhrou

Sobota 25. dubna

II. liga starší dorostenky

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Poruba 22:21 (14:12)

V posledním domácím utkání jsme se představili proti vedoucímu a doposud neporaženému týmu Sokol Poruba. Únorový souboj na půdě ostravského celku pro nás nedopadl dobře, neboť jsme ho prohráli vysokým dvanáctibrankovým rozdílem. Ještě před zahájením souboje se domácí trenéři symbolicky rozloučili se sedmičkou našich hráček, které věkově končí úspěšnou dorosteneckou kategorii.

Soupeř nepřijel v úplné sestavě, což ovšem nijak nesnížilo předváděný kolektivní bojovný výkon našeho týmu. Viditelná fyzická převaha ostravanek byla cítit zejména ve hře spojek, které poměrně snadno a přesně ze střední vzdálenosti zakončovaly svoje střelecké pokusy. Naše útočná hra velmi dobře dirigovaná rozehrávačkou a tentokráte i úspěšnou střelkyní Romanou Doležalovou dokázala díky nápaditým kombinačním akcím nacházet skuliny a prostor pro zakončení. Na rozdíl od soupeře se nám nedařila střelba spojek, kterou jsme museli „suplovat“ právě využíváním krajních prostor a účelnou hrou přes pivota. Právě prostor na brankovišti soupeře dokonale využívala Kateřina Studená, která společně s Terezií Rosovou následně „tvrdily“ naši defenzívu, za níž předvedla řadu důležitých zákroků brankářka Veronika Syptáková. Důležité míče v obraně získala Michaela Nejedlá, hru na dva pivoty vhodně podporovala Michaela Homolová. Oba celky se v této fázi pravidelně střídaly v nejtěsnějším vedení. V závěru první části hry jsme pohrdli sedmimetrovým hodem a následně neproměnili několik velmi dobrých příležitostí. I přesto se podařilo získat dvoubrankový náskok. Činily se zejména křídelní hráčky Eliška Koudelová a Klára Sedláčková, které těžily zejména z nápaditých přihrávek agilní Renaty Škrdlové a Denisy Janečkové. Takticky lépe jsme zvládli závěr první půle, když jsme udrželi dvougólový náskok. Do druhé půle jsme pak nastoupili s odhodláním soupeře „držet na uzdě“, což se vcelku dařilo a navýšili jsme díky přesné střelbě Kateřiny Záviškové na tříbrankový rozdíl. Soupeř se však díky zlepšené souhře spojek opět herně zvedl, na což reagovala naše střídačka oddechovým časem. Následné několikeré vyloučení pak hodně poznamenalo hru obou celků. Nás v této fázi hodně přibrzdilo neproměňování šancí. Soupeře jsme výrazně přestříleli, zahodili jsme dobré brejkové střelecké příležitosti, sedmimetrový hod i trojnásobnou dorážku z bezprostřední blízkosti. Obranná hra nás pak stála spoustu sil. I přes peripetie v zakončení se zadařilo opětovně jít do nadějného třígólového vedení (52. minuta 21:18). Porubské hráčky dokázaly individuálními průniky spojek snížit až na nejtěsnější rozdíl. Dobře, že se nám podařilo taktéž po dobrém uvolnění na hranici brankoviště skórovat a utkání směřovalo do dramatické koncovky. Soupeř i přesto, že několikrát ztratil míč technickou chybou, snížil až na nejtěsnější rozdíl. Posledních čtyřicet sekund jsme měli možnost sehrát na  útočné plovině. Naše příliš pasivní útočná hra včetně nepřesného zakončení umožnila porubským hráčkám ještě střelecký pokus, který naštěstí skončil na brankové konstrukci a následně mimo hrací plochu.   

Poslední soutěžní utkání odehrajeme na půdě HK Hodonín.

Sled branek –1:0,2:1,2:3,4:3,6:5,6:7,8:9,10:9,11:11,13:11,13:12,16:13,17:14,18:16,18:18,21:18,22:19.

7-m hody 3/1:3/3, vyloučení 4:4. Počet střel 58:39.

Hrály: Syptáková Veronika – Koudelová Eliška(6), Studená Kateřina(5), Závišková Kateřina(4/1), Doležalová Romana(3), Škrdlová Renata(2), Sedláčková Klára(2), Rosová Terezie, Homolová Michaela, Janečková Denisa, Nejedlá Michaela. Trenéři Záviška, Ivana Škrdlová.

http://www.zeny.chf.cz/index.aspx?cmpid=1439&cmppartid=2396

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

sobota 9. května

11,00 hodin            2. liga ženy             DHK Pardubice